1,6 oC 0,0 km/h 1025,3 hPa
 

 
 

DZIAŁALNOŚĆ WYDAWNICZA

Niezwykle ważnym i trwałym elementem Grupy OPEC jest działalność wydawnicza, prezentująca z jednej strony historię Grudziądza z drugiej zaś strony pokazująca dorobek twórczy artystów. 

1. Kalendarze firmowe Grupy OPEC - zobacz więcej


2. Album „Grudziądz miasto niezwykłe” – to pierwszy album o Grudziądzu, ukazujący uroki miasta zachowane w akwareli. Pomysłodawcą albumu jest Marek Tołkacz – Prezes Zarządu OPEC GRUDZIĄDZ, który do realizacji swojego pomysłu zaprosił Zbigniewa Szczepanka, rodowitego gdańszczanina, związanego od lat z kulturą Grudziądza.


Album składa się z VII części: Góra Zamkowa, Nad Wisłą, Starówka, Kościoły, Architektura, Zaułki, Wojsko i prezentuje ponad 100 prac.


…”Album ukazuje Grudziądz taki, jakim był w 2011 roku. Czytelnik znajdzie w nim zarówno najważniejsze dla miasta obiekty, jaki i zakamarki i podwórka tworzące jego charakter…”

Zbigniew Szczepanek

 


3. Zbiór prac malarskich Zbigniewa Szczepanka Grudziądz miasto niezwykłe – to wielkoformatowe wydanie 12 akwarel będących dopełnieniem wydawnictwa Albumu „Grudziądz miasto niezwykłe”. Prace stanowią oddzielne karty co daje  możliwość  ich oprawy i prezentacji.